HERBATA CZARNA KENIA KANGAITA FOP - 50 g
towar niedostępny
Opis
HERBATA CZARNA KENIA KANGAITA FOP - 50 g
Masa netto : 50 g Kraj pochodzenia : Kenia
Zawartość: czarna herbata liściasta
Przechowywanie: Przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu.
O marce:
SZCZYPTA NATURY dla lepszego smaku!
Opis produktu:
Herbata czarna z "wyższej półki". Uprawiana w odległości zaledwie 700 m na południe od granicy parku narodowego Mount Kenya i niedaleko Wielkich Rowów Afrykańskich.
W bezpośrednim sąsiedztwie lasów deszczowych, na wysokości ponad 2000 m n.p.m. rozciągaj się plantacje upraw herbaty. Bogactwo i hojność natury sprawia, że warunki tu panujące pozwalają na uprawy jednej z najlepszych herbat w tym kraju.
Zdecydowana większość upraw herbat afrykańskich to produkcja CTC , natomiast herbata Kenia Kangaita o frakcji liścia FOP (najlepszy liść z krzewy herbacianego) stanowi bazę do produkcji wyśmienitych mieszanek.
Napar tej herbaty charakteryzuje się głęboką miedzianą barwą, smak jest intensywny przechodzący w nuty owocowe, z delikatnym, korzennym, lekko słodkawym posmakiem. Najlepiej smakuje po zalaniu "białym wrzątkiem", ale jest także idealna do przygotowania "English Tea" (herbata z mlekiem) oraz "Ice Tea".
HERBATA CZARNA - otrzymywana jest w wyniku czterech procesów – więdnięcia, skręcania, fermentacji i suszenia. Czarną herbatę zwyczajowo dzieli się na następujące kategorie:
- Pekoe, Orange Pekoe, Flowery Orange Pekoe – różne rodzaje małych liści z górnej części krzewu; według miłośników herbaty to one umożliwiają zaparzenie najlepszego napoju.
- Broken Pekoe, Broken Orange Pekoe – jak wyżej; liście mechanicznie łamane podczas produkcji.
- Souchong – duże liście herbaciane, zbierane z reguły z dolnej części krzewu.
- Pył herbaciany – najgorszy rodzaj „surowca”. Używany do produkcji herbaty ekspresowej.
Najbardziej popularne gatunki czarnej herbaty:
assam, yunnan, darjeeling, ceylon.
Herbaty czarne określane są mianem herbat całkowicie sfermentowanych. Proces fermentacji (zwany także utlenianiem lub oksydacją) ma ogromny wpływ na późniejszą jakość herbaty. Właściwie przeprowadzony nadaje herbacie intensywnej barwy, smaku i aromatu. W zależności od regionu w jakim herbaty są uprawiane istnieją różnice w metodach obróbki liści. Zawsze jednak mamy do czynienia z sześcioma podstawowymi etapami: więdnięcie, zwijanie, fermentowanej, suszenie, sortowanie i pakowanie gotowego produktu. Odpowiednie parzenie czarnej herbaty ma ogromne znaczenie dla jej właściwości. W pierwszych dwu minutach parzenia, herbata oddaje do roztworu największą zawartość kofeiny, dlatego też ma ona działanie pobudzające i orzeźwiające. Chcąc uzyskać działanie bardziej uspokajające, herbatę należy parzyć od trzech do pięciu minut. Czas parzenia herbaty zleży także od twardości wody (im twardsza, tym zaparzanie powinno być dłuższe) oraz frakcji liścia (im drobniejszy, tym zaparzanie krótsze).