Producenci
JAK PARZYĆ HERBATĘ
Jak parzyć herbaty

Zewsząd słyszy się o dobroczynnych właściwościach herbat i o korzyściach jakie przynoszą. To wszystko jest oczywiście prawdą, ale jest coś o czym się nie mówi.

Czy wiesz, że źle zaparzona herbata nie tylko nie ma odpowiedniego aromatu i smaku, ale również oczekiwanych składników odżywczych?

Na co zwrócić uwagę przy parzeniu herbaty?

  1. Temperatura wody: różne rodzaje herbat wymagają różnych temperatur wody.
  2. Czas parzenia: czas parzenia herbaty także wpływa na jej smak. Zbyt krótki czas może skutkować słabym smakiem i aromatem, podczas gdy zbyt długi czas może spowodować gorzką herbatę.
  3. Ilość herbaty: odpowiednia ilość herbaty jest równie ważna. Przyjmuje się, że optymalna ilość suszu to 1 gram herbaty na 100 gram wody.

 

Jak parzyć czarną herbatę?

Smak czarnej herbaty jest najbardziej intensywny i wyrazisty. Odmierzamy odpowiednią ilość herbaty i parzymy ją wodą o temperaturze 95-98°C, czyli zaraz po zagotowaniu. Jeśli chcemy, aby herbata miała pobudzające działanie czas parzenia nie powinien przekroczyć 3 minut. Długo parzona czarna herbata ma działanie relaksujące, ale też gorzkawy i cierpki smak. Jej liście parzymy tylko raz i wyciągamy z naparu po parzeniu.
W naszej ofercie posiadamy wiele odmian czarnych herbat, również z dodatkiem owoców, czy kwiatów

https://bellabis.pl/pl/c/Herbaty-Czarne/33

 

Jak parzyć białą herbatę?

Biała herbata jest delikatna, więc ważne jest, aby nie parzyć jej zbyt długo ani zbyt gorącą wodą, co może spowodować, że herbata będzie gorzka. Można też zwiększyć jej gramaturę do 2 gram na 100 gram wody. Po parzeniu białej herbaty, warto pozwolić jej trochę ochłonąć przed spożyciem, aby w pełni poczuć jej delikatny smak i aromat.
Odpowiednia temperatura to 80 do 90°C. Herbatę białą parzymy 3-5 minut, nie dłużej. Co ciekawe białą herbatę możemy parzyć nawet kilka razy! Każde kolejne parzenie należy przedłużyć o 30-60 sekund.

Polecamy naszą białą herbatę Jedwabny Szlak

https://bellabis.pl/pl/p/HERBATA-JEDWABNY-SZLAK-50-g/408

 

Jak parzyć zieloną herbatę?

Herbatę zieloną parzy się bardzo podobnie do białej. Odmierzamy odpowiednią ilość suszu i zalewamy wodą o temperaturze 70-80°C. Warto pamiętać, że różne rodzaje zielonej herbaty mogą wymagać nieco innych czasów parzenia i temperatury wody, więc warto zapoznać się z instrukcjami na opakowaniu. Przyjmuje się jednak podobnie jak przy herbacie czarnej, że parzenie do 3 minut daje działanie pobudzające, natomiast powyżej herbata będzie miała już działanie kojące. Zieloną herbatę możemy parzyć nawet do 4 razy!

W naszej ofercie każdy fan zielonej herbaty znajdzie coś dla siebie.

https://bellabis.pl/pl/c/Herbaty-Zielone/32

 

Jak parzyć czerwoną herbatę?

Aby czerwona herbata, zwana inaczej pu erh, nie straciła swoich właściwości należy parzyć ją wodą o temperaturze 90°C. Pu-erh parzymy krócej niż inne herbaty od 1 do maksymalnie 3 minut zależnie od intensywności naparu, jaki chcemy uzyskać. Po przekroczeniu tego czasu herbata staje się nieprzyjemnie gorzka. Liście czerwonej herbaty można parzyć dwa, a nawet trzy razy, uzyskując pełnowartościowy napar.

Dla smakoszy herbaty posiadamy herbaty czerwone zwykłe oraz z kwiatami i owocami.

https://bellabis.pl/herbaty-czerwone-pu-erh

 

Jak parzyć herbatę Rooibos?

Herbata Rooibos nie zawiera kofeiny, co oznacza, że mogą ją pić bez ograniczeń kobiety w ciąży i dzieci. Susz herbaty Rooibos jest bardzo drobny, więc najlepszym sposobem na jego zaparzenie jest wykorzystanie papierowego filtra lub zaparzacza. Rooibos należy zalać wrzątkiem i parzyć przez około 3-5 minut. Co ciekawe dłuższe parzenie nie sprawia, że jest gorzka. Będzie miała jedynie intensywniejszy smak.

W ofercie posiadamy herbatę Rooibos Superior o dwóch gramaturach

https://bellabis.pl/pl/c/Rooibos/36

 

A co z herbatami owocowymi?

Są one nazywane herbatami tylko potocznie, ponieważ nie mają w składzie herbaty. Jest to napar. Parzymy je zazwyczaj wrzątkiem 5-10 minut, ale jeśli na opakowaniu widnieją inne zalecenia to należy się do nich dostosować.

Polecamy nasze pyszne i aromatyczne napary owocowe

https://bellabis.pl/pl/c/Herbaty-Owocowe/35

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl