Producenci

CYNAMON LASKI - Słoik 70 g

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 8,70 zł

Cena regularna:

8.70
ilość szt.

towar niedostępny

Kod produktu: CYLA4237

Opis

CYNAMON LASKI – słoik 70 g

Masa netto : 70 g   Kraj pochodzenia : Indonezja

Zawartość:  100% cynamon laski. 

Zastosowanie:

do dań słodkich i pikantnych, do jagnięciny, do dań z ryżu, kompotów, do deserów, kołaczy miodowych, ciast orzechowych, biszkoptów, pączków, kremów, syropów, soków, ponczu,  wina grzanego, piwa grzanego, herbaty, kawy, czekolady.

Przechowywanie:

Przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu.

*Oznakowania alergenów:

Na terenie zakładu produkcyjnego wykorzystywane są:

gluten*, gorczyca*, seler*, soja*, laktoza*, jaja*.

Opis produktu:

Cynamon - Mężczyzno, jeśli chcesz mieć powodzenie w miłości i w handlu, zawsze przy sobie noś cynamon.

Na to stare magiczne zalecenie można dziś już spojrzeć naukowo. Cynamon poprawia dopływ krwi do mózgu, dzięki czemu szare komórki mają więcej tlenu i składników odżywczych. Skutkuje to rozjaśnieniem umysłu, lepszym zapamiętywaniem, silniejszą koncentracją, poprawą pamięci wzrokowej. I tak oto jasnym się zdaje, że takie zmiany w percepcji mogą stać się przyczynkiem do powodzenia w interesach.

Bystrość umysłu może przełożyć się też na lepszą interakcję z innymi ludźmi (udany podryw), ale sekret powodzenia w miłości tkwi raczej w tym, że cynamon zjedzony lub wypity zwiększa ukrwienie wielu narządów wewnętrznych, w tym też tych najistotniejszych z erotycznego punktu widzenia. I stąd już prosta droga do powodzenia w miłości. Bo cynamon jest afrodyzjakiem, który działa głownie na panie.

Na kichanie i grzyby

Podawanie cynamonu do potraw - zwłaszcza o tej porze roku - jest uzasadnione nie tylko z wymienionych już wyżej powodów. Przyprawa ta ma właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne, czyli pomaga utrzymać formę w okresach nasilonych przeziębień. Ogranicza też wzrost i rozmnażanie drożdżaków np. męczącego wielu ludzi grzyba Candida. Olejki eteryczne cynamonu zawierają ok. 80 % aldehydu cynamonowego (cynamalu), którego syntetyczny analog stosowany jest w rolnictwie jak fungicyd (preparat chemiczny stosowany w zwalczaniu grzybów atakujących rośliny) i środek owadobójczy. Cynamon pomaga zwalczać mdłości - wprawdzie nie tak dobrze jak imbir, ale jednak, zwłaszcza przy dłuższym stosowaniu.

Właściwości pro-zdrowotne cynamonu były wykorzystywane od wieków. Najpierw w Azji (głownie Indiach i Chinach), a potem już prawie na całym świecie. Podawano go jako lekarstwo na poprawę krążenia, stosowano w higienie jamy ustnej, podczas problemów trawiennych, w bólach mięśniowych i menstruacyjnych. Był ratunkiem dla przeziębionych. Naukowcy z Pakistanu (Peshawar Agricultural University) na podstawie przeprowadzonych badań wysnuli wniosek, że cynamon podawany diabetykom zmniejszałby możliwość rozwoju choroby i minimalizował rozwój powikłań sercowo-naczyniowych.

Jemy i chudniemy

Cynamon można dodać nie tylko do ciast. Pasuje do herbaty, kawy, napojów mlecznych, a nawet mięsa. Miło aromatyzuje nalewki. Może też być ratunkiem dla smakoszy kawy, którym podano ten napój zaparzony w szklance, a którzy nie cierpią "cedzenia fusów przez zęby". Cynamon skleja fusy - kawa smakuje lepiej i wygodniej się ją pije.

A skoro już mówimy o jedzeniu, warto dodać, że przyprawa ta jest sprzymierzeńcem odchudzających się. Przyspiesza przemianę materii, poprawia proces trawienia, reguluje pracę nerek. Czyli oczyszcza organizm i pomaga w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Często jest składnikiem kremów antycellulitowych.

Podobno bardzo pomocny w chudnięciu jest taki oto koktajl: do szklanki kefiru (lub jogurtu czy mleka zsiadłego) z żywymi kulturami bakterii dodać pół łyżeczki cynamonu, pół łyżeczki imbiru i szczyptę chili. Wymieszać i wypić. W przepisie widnieje zastrzeżenie, że ten preparat jest skuteczny tylko wówczas, gdy zawiera wszystkie wymienione składniki.

Należy jednak pamiętać, że najskuteczniejszym środkiem odchudzającym jest poprawne żywienie, zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna.

Uwaga na olejek eteryczny cynamonu - poprawia apetyt (zwiększa łaknienie), co może być w procesie odchudzania czynnikiem co najmniej kłopotliwym, ale za to przydatnym dla "niejadków".

Przeciwwskazania

Cynamonu nie powinny używać osoby z chorobami wrzodowymi przewodu pokarmowego i skłonnościami do krwotoków. Ograniczyć cynamon w swojej diecie powinny też kobiety ciężarne - bo nadmiar może doprowadzić do przedwczesnego porodu. No i co wydaje się oczywiste - osoby uczulone na cynamon powinny unikać go w postaci naturalnej jaki i w preparatach.

Źródło: http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/cynamon-na-odpornosc-i-odchudzanie/35xqz

O marce:

SZCZYPTA NATURY dla lepszego smaku!

Wartości odżywcze średnio – 100 g

  • Wartość energetyczna – 581,00 kJ / 138,00 kcal
  • Tłuszcz – 1,24 g
  • Kwasy tłuszczowe nasycone – 0,35 g
  • Węglowodany – 27,49 g
  • Cukry – 2,17 g
  • Białko – 3,99 g
  • Sód – 11,00 g

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl