CZOSNEK PŁATEK - Słoik 120 g
Cena regularna:
towar niedostępny
Opis
CZOSNEK PŁATEK – Słoik 120 g
Masa netto : 120 g Kraj pochodzenia : Chiny
Zawartość: 100% czosnek płatek.
Zastosowanie:
Czosnek - można dodać niemal do każdej potrawy. Drobny granulat z solą tworzy sól czosnkową. Używa się go do dań ciepłych oraz zimnych, a także jako składnik marynat. Pod wpływem ciepła jego ostry i piekący smak oraz zapach łagodnieje. Współgra z wieloma innymi przyprawami w szczególności z ziołami. Jest składnikiem wielu sosów oraz podnosi walory smakowe dań gotowanych, smażonych bądź pieczonych. Jest niezbędnym dodatkiem do tłustych mięs, wzbogaca aromat i smak kiełbas oraz pasztetów. Przyprawia się nim dziczyznę i drób, ryby, potrawy z warzywa i zupy.
Przechowywanie:
Przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu.
*Oznakowania alergenów:
Produkt zawiera dwutlenek siarki.
Na terenie zakładu produkcyjnego wykorzystywane są:
gluten*, gorczyca*, seler*, soja*, laktoza*, jaja*.
Opis produktu:
Czosnek - Niepozorna przyprawa dla niektórych, cudowne panaceum dla innych.., tak czy inaczej, czosnek na pewno nie jest odkryciem ostatnich lat. Już na egipskich papirusach z XV wieku p.n.e. zachowały się wzmianki o 22 różnych kuracjach na bazie czosnku. Wzmianki o nim znajdowano również w rękopisach babilońskich, perskich, hinduskich. Ojczyzną jest Wschód - Indie, Afganistan. Wiemy, że Egipcjanie podawali go robotnikom zatrudnionym przy budowie piramid, dla ochrony przed chorobami. Wśród darów, które lud egipski składał faraonom, był również czosnek i cebula przekazy o tym przetrwały na malowidłach, zachowanych do dziś w piramidach. Arabowie używali czosnku do leczenia ran i owrzodzeń. Na Wschodzie był lekiem przeciw niemocy płciowej; przypisywano mu właściwości przedłużania życia, natomiast spożywanie czosnku jako dodatku do pokarm było w starożytnym Egipcie uważane za świętokradztwo i surowo karane. W Zielniku Szymona Syreniusza z 1613 r. znajduje się ponad 100 wskazań leczniczych, wiele z nich nie straciło do dziś swego uzasadnienia. W roku 1858 Ludwik Pasteur odkrył jego właściwości bakteriobójcze. W roku 1983 Sidney Belman z kliniki Uniwersytetu Nowojorskiego wykazał jego właściwości przeciwnowotworowe.
Można powiedzieć, że czosnek jest dzisiaj w natarciu. Jest jednym z najsilniejszych, najskuteczniejszych i najbardziej wszechstronnych przeciwutleniaczy - z tego prostego powodu, że w jego skład wchodziwiele związków o tych właściwościach.
Należą do nich mikroelementy: mangan, cynk, selen i german oraz witaminy A i C. Po połączeniu w jedną całość tworzą one jedyny w swoim rodzaju, doskonały koktajl. Wpływ czosnku na nasze zdrowie najtrafniej można ująć w trzech słowach: Przeciwutleniacz - Odporność - Długowieczność. (W języku francuskim sprawa przedstawia się jeszcze prościej, ponieważ pierwsze litery tych słów - Antioxydant - Immunit - Longćyitć - układają się w słowo AIL, czyli właśnie czosnek).
Źródło - S. H. Buhner "zioła zamiast antybiotyków - Medycyna naturalna przeciw niebezpiecznym bakteriom", Warszawa 2006r., str. 60-64
O marce:
SZCZYPTA NATURY dla lepszego smaku!
Wartości odżywcze średnio – 100 g
- Wartość energetyczna – 1392,00 kJ / 328,00 kcal
- Tłuszcz – 0,73 g
- Kwasy tłuszczowe nasycone – 0,25 g
- Węglowodany – 63,73 g
- Cukry – 2,43 g
- Białko – 16,55 g
- Sód – 58,14 mg